Berlin. Keys lepsza od Fręch

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalenie Fręch nie udało wygrać się w meczu w głównej drabince turnieju rangi WTA 500 w Berlinie rozgrywanego na trawie. W meczu pierwszej rundy Polka uległa Madison Keys 3:6, 4:6.

Turniej w niemieckiej stolicy wrócił do tenisowego kalendarza po trzynastu latach. Magdalena Fręch, żeby wystąpić w głównej drabince, musiała przejść przez kwalifikacje, co jej się udało. Dzięki temu mogła zmierzyć się z Madison Keys, która aktualnie jest 28. zawodniczką na świecie.

Spotkanie dobrze się zaczęło dla naszej tenisistki, która od razu przełamała rywalkę. Niestety później było już gorzej. Amerykanka szybko odrobiła straty, a potem sama uzyskała przewagę. Polka może żałować zwłaszcza niewykorzystanych szans w piątym gemie, w którym miała trzy „breakpointy”.

Druga partia to bardzo udany początek Keys. Amerykanka prowadziła już 4:0 i sytuacja naszej tenisistki stała się niezwykle trudna. Fręch było jednak stać jeszcze na zryw. Na tablicy wyników pojawiło się 4:5 z perspektywy Polki i Amerykanka serwowała pod presją. Wytrzymała jednak ciśnienie i wygrała gema do zera, a co za tym idzie całe spotkanie 6:3, 6:4.

To był trzeci występ w głównym turnieju WTA Magdaleny Fręch w tym sezonie. Natomiast Madison Keys może się już przygotowywać na spotkanie drugiej rundy. Zadanie przed nią stoi całkiem trudne, ponieważ zmierzy się z rozstawioną z „jedynką” Aryną Sabalenką, która miała wolny los.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Madison Keys (Stany Zjednoczone) – Magdalena Fręch (Polska, Q) 6:3, 6:4