Berlin. Bezbłędny tydzień Petry Kvitovej

Petra Kvitova pokonała Donnę Vekić w niedzielnym finale turnieju WTA 500 w Berlinie. Tym samym Czeszka sięgnęła po szósty tytuł mistrzowski na trawie, a zaraz 31. turniejowy triumf w  imprezach głównego cyklu. Spośród aktywnych tenisistek bardziej utytułowana jest tylko jedna tenisistka.

Tenisistka zza naszej południowej granicy ma za sobą bardzo udany tydzień podczas imprezy w stolicy Niemiec. Czeszka w drodze do niedzielnego finału pokonała kolejno Karolinę Pliszkovą, Nadię Podoroską, Caroline Garcię i Jekatarinę Aleksandrową. W żadnym z tych pojedynków nie straciła seta. Z kolei wygrana nad Francuzką to pierwsze zwycięstwo Czeszki nad tenisistką z top 10 rankingu na trawie od finału Wimbledonu w 2011 roku, gdy Kvitova okazała się lepsza od Marii Szarapowej.

Również niedzielny mecz o tytuł zawodniczka z Bilovca zakończyła bez straty seta, chociaż w drugiej odsłonie niewiele brakowało, aby panie były zmuszone rywalizować na pełnym dystansie. W premierowym secie reprezentantka Czech w pełni kontrolowała sytuacje na korcie. Wygrywając od stanu 2:2 cztery gemy z rzędu zakończyła tę część spotkania za drugą piłką setową. Drugiego seta lepiej zaczęła Vekić, która w trzecim gemie zdołała przełamać podanie rywalki. Jednak wypracowanej przewagi nie utrzymała do końca. Kvitova odzyskała podanie w dziesiątym gemie, a następnie doprowadziła do tie-breaka. W nim pierwsza przewagę wypracowała Donna Vekić, która prowadziła 3-1. Była wiceliderka rankingu nie poddała się. Najpierw obroniła piłkę setową, aby kilka chwil później wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zakończyć spotkanie.

Niedzielna wygrana to dla Petry Kvitovej 31. turniejowy triumf w karierze. Czeszka jest na drugim miejscu w klasyfikacji najbardziej utytułowanych tenisistek, które wciąż rywalizują na światowych kortach. Więcej wygranych turniejów głównego cyklu ma jedynie Venus Williams. Amerykanka dotychczas triumfowała w 49 turniejach.