Berlin. Wiktoria Azarenka jako jedyna z przepustką do półfinału

Kolejny deszczowy dzień za uczestniczkami turnieju WTA 500 w Berlinie. W stolicy Niemiec przed weekendem wyłoniono jedynie jedną uczestniczkę spotkań 1/2 finału.

Opady deszczu sprawiły, że tylko po jednym spotkaniu w singlu i deblu udało się zakończyć siódmego dnia rywalizacji imprezy rozgrywanej za naszą zachodnią granicą. W półfinale debla zameldował się duet Xinyu Wang oraz Saisai Zheng. Z kolei na rywalkę w meczu, którego stawką będzie awans do finału czeka już Wiktoria Azarenka.

Spotkanie byłej liderki rankingu z Jeleną Rybakiną trwało zaledwie dwadzieścia minut. W tym czasie panie zdołały rozegrać cztery gemy. Przy wyniku 1:1 tenisistka z Mińska przełamała podanie wyżej notowanej rywalki, a następnie podwyższyła wynik na 3:1. Wtedy mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku zgłosiła niedyspozycję i pojedynek dobiegł końca. Oficjalnym powodem poddania meczu były kłopoty z mięśniami brzucha Kazaszki.

Kolejnym meczem singlowym, który udało się rozegrać niemal w pełni jest mecz w górnej połówce drabinki między Jessicą Pegulą oraz Kateriną Siniakovą. Po pierwszym wygranym secie przez Amerykankę, w drugiej odsłonie rewanż wzięła Czeszka. Mecz jednak panie dokończą w sobotę od stanu 4:2 w decydującej odsłonie dla zawodniczki zza Oceanu. Również w sobotę zaplanowano spotkania półfinałowe singla.