Berrettini idzie jak burza

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Matteo Berrettini nie przestaje zachwycać w Stuttgarcie. W sobotę Włoch odniósł pewne zwycięstwo nad Janem-Lennardem Struffem i awansował do trzeciego finału w tym sezonie. Jego rywalem w meczu o mistrzostwo będzie Felix Auger-Aliassime, który bez gry znalazł się w finale.

Matteo Berrettini jeszcze nigdy nie był w żadnym półfinale w turnieju rozgrywanym na trawie. W tym tygodniu awansował już do finału, a w niedzielę powalczy o tytuł. Włoch zachwyca solidną grą, a to, co najbardziej zasługuje na uwagę, to podanie Rzymianina. W żadnym meczu w Stuttgarcie nie został przełamany, wygrał 39 gemów przy swoim serwisie.

W sobotę sposobu na Berrettiniego nie znalazł też Jan-Lennard Struff, który także prezentuje dobrą formę. Starcie półfinałowe tych tenisistów trwało 75 minut, a kluczem do zwycięstwa Włocha były przełamania (po jednym w każdym secie). To spotkanie zapowiadało się na takie, gdzie może dojść nawet do trzech tie-breaków. Tak się jednak nie stało. Berrettini przełamał Niemca w siódmym gemie partii otwarcia i w jedenastym gemie drugiej odsłony. Faworyt gospodarzy był bezradny w gemach serwisowych rywala, choć pojawiały się dla niego szanse, tyle że nie potrafił ich on wykorzystać.

Tym samym Berrettini awansował do trzeciego finału w tym sezonie i powalczy o drugi tytuł w tym roku. Rywalem będzie inny młody tenisista – Felix Auger-Aliassime. 18-latek z Montrealu miał okazję dłużej odpocząć po ćwierćfinałowym starciu z Dustinem Brownem, gdyż Milos Raonic zrezygnował z gry przed półfinałem. Powodem była kontuzja pleców.

Dla Auger-Aliassime’a będzie to także trzeci finał w sezonie. Kanadyjczyk ponownie stanie przed szansą wywalczenia premierowego tytułu w głównym cyklu.

Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy Berrettinim a Auger-Aliassime’em. Na papierze faworytem jest Kanadyjczyk, jednak dyspozycja w tym tygodniu pozwala wskazywać na Włocha.


Wyniki

Półfinały singla:

Felix Auger-Aliasime (Kanada, 7) – Milos Raonic (Kanada, 6) walkower

Matteo Berrettini (Włochy) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 7:5