Berrettini o Sinnerze: W każdym meczu robi krok naprzód

/ Dominika Opala , źródło: La Gazetta dello Sport /własne, foto: AFP

Matteo Berrettini i Jannik Sinner to aktualnie najbardziej wyróżniający się włoscy tenisiści. Pierwszy z nich zadebiutuje w przyszłym tygodniu w Nitto ATP Finals, z kolei drugi walczy obecnie w turnieju dla młodych mistrzów i już odniósł premierowe zwycięstwo.

Matteo Berrettini to aktualnie najlepszy włoski tenisista. Rzymianin zajmuje 8. miejsce w rankingu ATP i rozgrywa świetny sezon. To zaowocowało kwalifikacją do Nitto ATP Finals. Jego nieco młodszy rodak, Jannik Sinner także wyróżnia się w ostatnim czasie dobrymi wynikami. 18-latek z San Candido zadebiutował pod koniec października w Top 100, a także dotarł do półfinału w Antwerpii, po drodze pokonując m.in. Gaela Monfilsa.

W tym tygodniu młody Tyrolczyk rywalizuje w Mediolanie w Next Gen ATP Finals i już sprawił niespodzienkę. W pierwszym meczu fazy grupowej pokonał w czterech setach rozstawionego z „dwójką” Francesa Tiafoe.

Starszy z Włochów z podziwem wypowiada się o Sinnerze – Jannik to mądry, inteligentny chłopak. Nie potrzebuje moich rad. Czasami trenowaliśmy razem w Monte Carlo, widziałem go też w Wiedniu, zaskoczył mnie. Z mojego doświadczenia mogę mu powiedzieć, żeby dobrze się bawił i uczył ze swoich doświadczeń. Na każdym treningu, na każdym meczu robi krok do przodu. Chęć inwestowania w siebie i nieustannego doskonalenia była kluczem dla wielu mistrzów – mówił Berrettini w rozmowie z „La Gazetta dello Sport”.

Z kolei Sinner ocenia, że Włosi jeszcze nigdy nie byli tak silni, jak teraz – Mamy kilku zawodników w czołowej „setce”. Matteo miał fantastyczny sezon, szczególnie na trawie i potem w US Open. Zasłużył na to, by grać w Finałach ATP. Myślę, że ma spore szanse w Londynie – przyznał podopieczny Riccardo Piattiego. – Napędzamy siebie nawzajem i to jest bardzo ważne. Coraz lepiej się poznajemy, ale sądzę, że każdy musi podążać swoją drogą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w Turynie zagra jakiś Włoch w ATP Finals – dodał.