Bertens i Sabalenka lepsze w zaciętych półfinałach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kiki Bertens i Aryna Sabalenka spotkają się w finale WTA Elite Trophy w Zhuhai. Obie wygrały dotąd wszystkie mecze, a największe problemy napotkały w półfinałowych pojedynkach. 

Jako pierwsza do finału awansowała Kiki Bertens. Holenderka przegrała pierwszego seta z Saisai Zheng 2:6, ale zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać 2:6, 6:3, 6:4. Momentem przełomowym był czwarty gem drugiego seta. Wówczas Bertens przegrywała już ze stratą przełamania, ale po raz pierwszy udało jej się wygrać gema na returnie. Tym samym odrobiła straty i nabrała pewności siebie. Choć wciąż szło jej jak po grudzie, to po 2 godzinach i 20 minutach rywalizacji mogła cieszyć się z awansu do finału.

W nim zmierzy się z Aryną Sabalenką. 21-letnia Białorusinka pokazała w meczu z Karoliną Muchovą, jak ważna jest skuteczność w najważniejszych momentach. Losy pierwszego seta zdołała rozstrzygnąć tuż przed tie-breakiem, natomiast w drugim długo przegrywała ze stratą przełamania, ale w końcu doprowadziła do tie-breaka, po drodze broniąc piłki setowej. W dodatkowej rozgrywce straciła tylko cztery punkty i wygrała całe starcie 7:5, 7:6(4).

W sobotę mieliśmy też w Zhuhai polski akcent. Alicja Rosolska i Darija Jurak zagrały z Chinkami Ying-Ying Duan i Zhaoxuan Yang. Niestety reprezentantki gospodarzy wygrały 6:1, 1:6, 10:7 i to one zagrają w sobotnim finale gry podwójnej.


Wyniki

Półfinały singla:

Kiki Bertens (Holandia) – Saisai Zheng (Chiny) 2:6, 6:3, 6:4
Aryna Sabalenka (Białoruś) – Karolina Muchova (Czechy) 7:5, 7:6(4)