Bertens napisała książkę na cele charytatywne

/ Dominika Opala , źródło: www.tenniswolrdusa.org /własne, foto: AFP

„Tenis z Kiki” – taki tytuł nosi książka napisana przez Kiki Bertens. Holenderka postanowiła produktywnie wykorzystać przerwę w rozgrywkach i we współpracy z pisarką Rene van Hattum i Holenderskim Związkiem Tenisowym stworzyła lekturę dla młodych adeptów tenisa. 

Kiki Bertens, mimo przerwy od tenisa, miała bardzo pracowite ostatnie miesiące. Holenderka skupiła się na pisaniu książki, a jej celem było zainspirowanie dzieci do uprawiania sportu. Podczas czytania lektury będzie się można także dowiedzieć o osiągnięciach Bertens i drodze, jaką musiała przejść, by stać się najwyżej klasyfikowaną Holenderką w historii. Ponadto siódma aktualnie tenisistka na świecie podzieliła się radami treningowymi oraz doświadczeniami z największych turniejów w tourze.

Jestem dumna, że mogę się tym podzielić. Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej dzieci będzie zachwyconych tym pięknym sportem. Bo tenis jest dla każdego! – napisała autorka „Tenis z Kiki” w mediach społecznościowych.

Bertens pracowała nad projektem z pisarką Rene van Hattum i Holenderskim Związkiem Tenisowym. Książka jestdostępna online oraz w holenderskich księgarniach od 24 czerwca. Wpływy z „Tenis z Kiki” trafią do Funduszu Młodzieży na rzecz Sportu i Kultury i pomogą młodym tenisistom.