Bez rozstawionych w półfinałach

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Ani jedna z rozstawionych zawodniczek nie awansowała do półfinału turnieju City Open w Waszyngtonie. Ostatnia z nich – Su-Wei Hsieh – przegrała w piątek z 17-letnią Amerykanką Caty McNally i pożegnała się z imprezą w stolicy USA. 

Awans do półfinału City Open to życiowy wynik dla sklasyfikowanej na 150. miejscu w rankingu WTA Amerykanki. Wcześniej McNally nie miała zbyt wielu okazji na regularne występy w głównym cyklu. Miesiąc temu zadebiutowała już jednak na Wimbledonie, a w marcu udanie przeszła przez kwalifikacje w Indian Wells, gdzie wygrała też mecz w głównej drabince.W Waszyngtonie McNally zdążyła już pokonać trzy rywalki, w tym rozstawioną z “4” Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

– W cyklu niewiele zawodniczek gra oburęcznym bekhendem z dwóch stron, dzięki czemu często mogą osiągać rewelacyjne kąty – skomentowała grę Hsieh Amerykanka. – Dzięki mojemu trenerowi byłam jednak na to gotowa. Doskonale wiedziałam, czego się spodziewać i byłam na wszystko przygotowana. Myślę, że wykonałam dobrą robotę – dodała.

McNally z 31. tenisistką świata uporała się w nieco ponad 80 minut i o awans do pierwszego finału w karierze zagra z Włoszką Camilą Giorgi. Ta, w ćwierćfinale, wygrała z kolei z Kazaszką Zariną Dijas i jest na dobrej drodze do siódmego finału turnieju WTA w karierze. Gdyby turniej rozgrywany był w hali, Włoszka byłaby pewnie murowaną faworytką do końcowego zwycięstwa, bowiem z sześciu dotychczasowych finałów, aż pięć osiągnęła pod dachem.

Drugą parę półfinałową stworzą w Waszyngtonie kwalifikantka z Rosji Anna Kalinska i reprezentantka gospodarzy Jessica Pegula. Rosjanka po trzysetowym boju wyeliminowała z gry Francuzkę Kristinę Mladenovic, a Amerykanka po dwóch wyrównanych setach rodaczkę Lauren Davis.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Jessica Pegula (USA) – Lauren Davis (USA) 6:2, 7:6(2)
Anna Kalinska (Rosja, Q) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:4, 4:6, 6:2
Catherine Mcnally (USA, WC) – Su-Wei Hsieh (Tajwan, 4) 6:4, 6:3
Camila Giorgi (Włochy) – Zarina Dijas (Kazachstan) 6:3, 6:2