Bezapelacyjnie najlepsi! Turniejowy triumf Kubota i Melo

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jeden przegrany set, dokładnie w tie-breaku I seta finału, na przestrzeni tygodnia rywalizacji w Winston-Salem potwierdza dobrą formę Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para w meczu o tytuł w imprezie ATP 250 pokonała Nicholasa Monroe i Tennysa Sandgrena 6:7(6), 6:1, 10-3.

25. turniejowy triumf w deblu Łukasza Kubota i 33. Marcelo Melo cieszy tym bardziej, że w Nowym Jorku rozpoczyna się w poniedziałek US Open. Mistrzowie Wimbledonu 2017 przeszli jak burza przez turnieju w Winston-Salem. Mecz I rundy, ćwierćfinał i półfinał wygrali pewnie i szybko, potrzebując godzinę na każde spotkanie. Dopiero finałowi rywale Nicholas Monroe i Tennys Sandgren przeciwstawili się Polakowi i Brazylijczykowi. Natomiast pogoda przerwała na kilkadziesiąt minut walkę o tytuł, dokładnie gdy Kubot i Melo prowadzili 4:1 w drugim secie, po przegraniu seta otwarcia 6-8 w tie-breaku.

Super tie-break duet rozstawiony w Winston-Salem Open z „jedynką” rozegrał brawurowo, od początku zyskując przewagę, którą utrzymał do końca. Monroe i Sandgren zdobyli tylko trzy punkty.

Finał gry podwójnej:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – N. Monroe, T. Sandgren (USA) 6:7(6),  6:1, 10-3