Biało-czerwone poznały przeciwniczki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek

Reprezentantki Polski poznały rywalki, z którymi na początku przyszłego roku będą walczyć w I Grupie Strefy Euro-afrykańskiej. Biało-czerwone zmierzą się m.in. z wysoko notowanymi w światowym rankingu Serbkami. 

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie gospodarzem turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej była Zielona Góra. Polki zajęły przed własną publicznością trzecie miejsce, ponieważ już w fazie grupowej uległy Rosjankom – późniejszym triumfatorkom turnieju. Dwa pozostałe spotkania, z Danią i Ukraina, skończyły się po myśli naszych reprezentantek i kapitana Dawida Celta.

W 2020 roku reprezentacja Polski uda się do Luksemburga. Oprócz reprezentantek gospodarzy naszymi przeciwniczkami będą: Serbki, Szwedki, Turczynki i Słowenki. Spośród tych drużyn wyżej notowane od Polek w reprezentacyjnym rankingu są tylko Serbki.

Dwie najlepsze ekipy z turnieju w Luksemburgu staną przed szansą awansu do grona najlepszych szesnastu drużyn świata. Aby ją wykorzystać, trzeba będzie jeszcze wygrać mecz w fazie play-off.