Biało-Czerwony wtorek na Wimbledonie. W akcji czworo Polaków

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wimbledon.com, foto: AFP

Drugi dzień turnieju głównego na kortach Wimbledonu będzie pełen meczów z udziałem polskich tenisistów. W akcji zobaczymy aż czworo naszych reprezentantów. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem ich występów.

Swoistą sztafetę pojedynków, w których zobaczymy naszych zawodników, rozpocznie Hubert Hurkacz. O godzinie dwunastej siódmy zawodnik rankingu otworzy cykl spotkań na korcie numer trzy, a jego rywalem będzie Radu Albot. Co ciekawe, ich jedyny wcześniejszy mecz na poziomie ATP Tour wygrał Mołdawianin, który triumfował w 2020 roku w Paryżu. Doświadczony Radu był lepszy także w turnieju niższej rangi w Shenzhen w 2017 roku.

Kolejne emocje, związane z Biało-Czerwonymi, nadejdą nieco później. Sesję na korcie numer jeden zamknie szlagierowe starcie Igi Świątek z Sofią Kenin. Wcześniej tenisistki grały ze sobą dwa razy i oba mecze wygrała obecna liderka rankingu. Zanim obie mistrzynie wielkoszlemowe wyjdą na arenę, zaprezentują się na niej Jelena Rybakina z Eleną Gabrielą Ruse oraz Alexander Zverev i Roberto Carballes Baena.

Ostatnia na kort numer 18 wyjdzie Magda Linette. Rywalką poznanianki będzie Elina Switolina, a pojedynek nie rozpocznie się przed 18:30.

Równie wymagającą rywalkę wylosowała Magdalena Fręch. Nasza zawodniczka zmierzy się z Beatriz Haddad Maią, czyli turniejową „dwudziestką”. Rywalizację zaplanowano na korcie numer 14, a poprzedzą ją aż trzy spotkania, rozgrywane od godziny dwunastej.