Bianca Andreescu wciąż nie jest gotowa na powrót

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Sensacyjna mistrzyni US Open nie ma ostatnio powodów do szczęścia. Bianca Andreescu, bo o niej mowa, wycofała się z turnieju w Dubaju. Kanadyjka wciąż nie doszła do pełni zdrowia po kontuzji kolana.

Po tym jak 2019 rok był dla Bianci Andreescu przełomowy i rekordowy (wygrane US Open, bilans spotkań 48-7) w 2020 Kanadyjka wciąż nie zagrała choćby meczu. Trwające kłopoty zdrowotne rozpoczęły się jeszcze na zakończenie poprzedniego sezonu. Andreescu skreczowała 30 października w spotkaniu z Karoliną Pliskovą w ramach turnieju WTA Finals. Powodem była kontuzja kolana.

Wydawało się, że mistrzynię US Open zobaczymy wreszcie na korcie podczas turnieju w Dubaju, jednak poinformowała ona, że wycofała się z rozgrywek. Przyznała, że nie jest jeszcze w stu procentach gotowa do gry i zgodnie z zaleceniami sztabu i lekarza postanowiła zrezygnować z udziału w Dubai Duty Free Tennis Championships. Istnieje jeszcze podwyższone ryzyko, że uraz się odnowi.

To już kolejne opóźnienie daty powrotu przez pochodzącą z Rumunii zawodniczkę. Pierwotnie miała wystąpić już w Auckland, potem zapowiadała występ na Australian Open. W ubiegłym tygodniu była w składzie na Puchar Federacji, jednak nie wyszła na kort. Miejmy nadzieję, że niebawem utalentowaną zawodniczkę zobaczymy wreszcie w akcji w pełni zdrowia.