Biella. Żuk w ćwierćfinale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk awansował do ćwierćfinału imprezy z pulą nagród 44 820 euro. W środę Polak po zaciętym dwusetowym pojedynku okazał się lepszy od Andrei Pellegrino.

Reprezentant Polski bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. W swoich pierwszych trzech gemach serwisowych stracił tylko jeden punkt, a sam odebrał podanie rywalowi w szóstym gemie, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 4:2.  Niestety chwilę później 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego popełnił kilka prostych błędów i stracił wypracowaną przewagę. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 6:5 dla Polaka. W dwunastym gemie podopieczny Aleksandra Charpantidisa wypracował sobie pierwszą piłkę setową, przy której zagrał szczęśliwie po taśmie i objął prowadzenie w meczu.

Druga odsłona pojedynku nie rozpoczęła się po myśli Żuka, który już w pierwszym gemie stracił podanie. Przy „breakpoincie” to tym razem Pellegrino szczęśliwie zagrał po siatce. Reprezentant Biało-Czerwonych musiał bronić się przed stratą serwisu również w trzecim gemie, ale tym razem zrobił to skutecznie. Włoch, pomimo przewagi, nie koncentrował się tylko na pilnowaniu własnego serwisu, ale cały czas starał się wywierać presje na Polaku. W ósmym gemie wypracował sobie kolejne cztery „breakpointy”, ale żadnego z nich nie zamienił na przełamanie. Niewykorzystane okazje zemściły się po zmianie stron. Żuk rzutem na taśmę odrobił stratę i wyrównał na 5:5. W końcówce meczu, tak jak w pierwszym secie, więcej zimnej krwi zachował tenisista rozstawiony z numerem 6, który w dwunastym gemie odebrał podanie rywalowi bez straty punktu i po godzinie i 38 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O półfinał Kacper Żuk zagra albo z Tomasem Martinem Etcheverry’m albo z rozstawionym z numerem 2 Nikolą Milojeviciem.