Bielli. Dobry początek Majchrzaka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak  udanie rozpoczął rywalizację w challengerze z pulą nagród 132 280 euro. W poniedziałek rozstawiony z numerem 5 Polak bez straty seta pokonała Blaza Rolę.

W pierwszej partii obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów. Przy wyniku 5:5 reprezentant Słowenii miał co prawda trzy szanse na przełamanie, ale 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego wybronił się i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Rola prowadził już 4:2, ale po zmianie stron Majchrzak wygrał pięć z sześciu następnych punktów i objął prowadzenie 1:0 w meczu.

Polski tenisista dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania. Już w pierwszym gemie zdobył „breaka” i jak się później okazało był to kluczowy moment tej części meczu. Majchrzak już do końca nie pozwolił przeciwnikowi na odrobienie straty i po godzinie i 44 minutach gry zakończył spotkanie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

W kolejnej przeciwnikiem piotrkowianina będzie alb Giulio Zappier albo Ilja Marczenko, który w ubiegłym tygodniu wygrał pierwszego challengera w Bielli, w finale pokonując Andy’ego Muraya.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Kamil Majchrzak (Polska, 5) – Blaz Rola (Słowenia) 7:6(5) 6:4