Bill Gates: ludzie powinni brać przykład z Federera

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

W niedawnym wywiadzie amerykański miliarder i filantrop znany przede wszystkim z założenia firmy Microsoft – Bill Gates – nie szczędził pochwał wobec Rogera Federera. Stwierdził, że ludzie powinni brać przykład z dwudziestokrotnego mistrza wielkoszlemowego.

Bill Gates i Roger Federer spotkali się już niejednokrotnie. Słynny informatyk mierzył się nawet ze szwajcarskim mistrzem na korcie podczas ubiegłorocznej „pokazówki” w Kapsztadzie, w której brał też udział Rafael Nadal. W niedawnym wywiadzie Gates w superlatywach wypowiadał się o legendzie tenisa.

„Zakakującym faktem na temat Rogera Federera jest to, że jako chłopiec nie koncentrował się w pełni na tenisie i nie skupiał się na stricte tenisowym, bądź siłowym treningu, uprawiając też inne dyscypliny” – zaczął swoją wypowiedź miliarder. „Nie zaczął kompetytywnej gry w tenisa będąc nastolatkiem. Jego rodzice zalecali mu, by nie brał tego na zbyt poważnie, opóźniając jego sportową specjalizację, lecz skupiając się na doświadczeniach. W świecie coraz większej liczby pokus potrzebujemy takich ludzi, jak Roger, którzy zaczynają wszechstronnie i zdobywają różne doświadczenia oraz perspektywy wraz z postępami” – kontynuował.

Gates wypowiedział się również na temat samej gry Federera. „Wpadam w zachwyt, gdy widzę grę Rogera. Jak zauważył, nieżyjący już, pisarz David Forster Wallace – Roger zdaje się być jednym z tych niewielu sportowców, którzy uciekają prawom fizyki” – podsumował.

Mija już rok od ostatniego meczu Rogera Federera w oficjalnych zawodach. Od czasu ubiegłorocznego Australian Open Szwajcar zmagał się z kontuzją. Po tegorocznej edycji turnieju w Melbourne ma jednak powrócić do gry, na co każdy fan tenisa zapewne z niecierpliwością czeka.