Billie Jean King Cup. Australijki bez liderki rankingu w składzie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Alicia Molik, kapitan reprezentacji Australii w rozgrywkach Bille Jean King Cup powołała skład na turniej finałowy, który w dniach 1-6 listopada odbędzie się w czeskiej Pradze. Wśród nominowanych brakuje Ashleigh Barty. Czy to oznacza koniec sezonu dla tenisistki z Ipswich.

Liderka rankingu WTA zrezygnowała z występu w przełożonym z marca BNP Paribas Open. Impreza od środy rozgrywana jest w Indian Wells. Najlepsza obecnie tenisistka świata postanowiła udać się do domu, aby spędzić czas z rodziną.

– Ash postanowiła zrezygnować z występu w Indian Wells. Zamiast do Kalifornii udała się do Australii, aby spotkać się z rodziną. Nie widziała się z nią od marca. Dwutygodniowa kwarantanna, jaką musi przejść po powrocie do ojczyzny, wykluczyła możliwość jej występu w Stanach Zjednoczonych. Co do dalszych występów Barty, nie ma jeszcze żadnych decyzji – poinformował Nikki Mathias, manager Australijki, która nie znalazła się również w składzie drużyny z Antypodów na turniej finałowy Billie Jean King Cup.

Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa jest pewna występu w kończącym sezon WTA Finals. Jednak wątpliwy jest jej występ w imprezie, która w tym roku odbędzie się w Guadalajarze. Jak przyznał Craig Tyzzer, trener Barty, jej start w Meksyku stoi pod dużym znakiem zapytania ze względu na miejsce rozgrywania imprezy.