Billie Jean King Cup. Brazylijki bez Haddad Mai

/ Lena Hodorowicz , źródło: www.billiejeankingcup.com, foto: AFP

We wtorek ogłoszony został skład Polek na mecz z Brazylią w ramach Billie Jean King Cup. W reprezentacji Polski zagrają Magda Linette, Magda Fręch, Katarzyna Kawa, Urszula Radwańska, Paula Kania-Choduń i Weronika Falkowska. Wiemy już także, w jakim składzie do Bytomia przyjadą Brazylijki.

Najwyżej notowaną tenisistką, która dostała powołanie do reprezentacji Brazylii, jest 28-letnia Gabriela Ce. W hali „Na Skarpie” wystąpi również Laura Pigossi. 26-latka osiągnęła swój najlepszy ranking w lutym ubiegłego roku, kiedy doszła do 125. pozycji w klasyfikacji WTA. Trzecią zawodniczką powołaną do zespołu z Ameryki Południowej jest 24-letnia Carolina Meligeni Alves. Najmłodszą Brazylijką, która przyjedzie do Polski, jest Luisa Stefani. Tenisistka z Sao Paolo plasuje się obecnie na 767. miejscu w rankingu.

W Bytomiu zabraknie natomiast finalistki jednego turnieju WTA w singlu i zwyciężczyni dwóch imprez głównego cyklu w grze podwójnej, Beatriz Haddad Mai. Leworęczna 24-latka zajmowała w 2017 roku 58. lokatę na świecie. Kilka dni temu Haddad Maia wygrała zawody rangi ITF W25 w Argentynie.

Spotkanie Polek z Brazylijkami odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Bytomiu. Z uwagi na pandemię Covid-19, wydarzenie będzie miało miejsce bez udziału kibiców.