Billie Jean King Cup. Celt ogłosił skład na mecz z Brazylijkami

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Dawid Celt podczas wtorkowej konferencji prasowej ogłosił skład reprezentacji Polski na mecz z Brazylijkami w ramach Billie Jean King Cup. Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Bytomiu.

Magda Linette, Magda Fręch, Katarzyna Kawa, Urszula Radwańska, Paula Kania-Choduń i Weronika Falkowska to zawodniczki, które powalczą przeciwko reprezentacji Brazylii. Stawką spotkania będzie prawo gry w barażach o miejsce w finałowym turnieju Billie Jean King Cup 2022.

– Mamy bardzo wyrównany skład. Jest on połączeniem młodości z doświadczeniem. Obecna sytuacja związana z pandemią sprawia, że musimy być gotowi na każdy scenariusz. Dlatego też powołałem zawodniczki, które dają mi możliwość realizacji planu A, B, a nawet C – skomentował powołania na czekający nas w połowie kwietnia mecz.

Pierwotnie do rywalizacji z tenisistkami z Ameryki Południowej miało dojść w kwietniu 2020 roku. Jednak ze względu na rozwijającą się wówczas pandemię COVID-19 spotkanie przełożono i odbędzie się niemal rok później.

– Jak wiadomo, ten mecz miał zostać rozegrany w innym terminie. Było to dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Po tym jak wygraliśmy turniej eliminacyjny w Luksemburgu, byliśmy na fali wznoszącej. Jednak wierzę, że zgodnie z powiedzeniem co się odwlecze, to nie uciecze odniesiemy teraz zwycięstwo – odniósł się kapitan do kwestii opóźnienia spotkania między Polkami i Brazylijkami.