Billie Jean King Cup. Najsłynniejsza z Brazylijek nie zagra w Bytomiu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TenisBrasil, foto: AFP

Jak podaje portal TenisBrasil Beatriz Haddad Maia nie zagra w meczu Billie Jean King Cup z Polską. Była 58. rakieta rankingu WTA jest obecnie drugą najwyżej notowaną zawodniczką z tego kraju. Aktualnie zamierza się jednak przede wszystkim skupiać na odbudowywaniu rankingu po dyskwalifikacji za doping.

Beatriz Haddad Maia aktualnie zajmuje 337. miejsce w rankingu WTA, ale to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna tenisistka z Brazylii. Niski ranking spowodowany jest niedawnym zawieszeniem za doping. Wykryto u niej niedozwoloną substancję w czasie turnieju WTA 125K w Bol w 2019 roku i była ukarana 10-miesięcznym zawieszeniem, które zakończyło się pod koniec maja ubiegłego roku. Do gry powróciła zatem dopiero wraz ze wznowieniem touru w sierpniu.

W 2017 roku zajmowała nawet 58. miejsce w zestawieniu, a było to krótko po jej jedynym finale turnieju rangi WTA. W meczu o tytuł w turnieju rangi International w Seulu przegrała z Jeleną Ostapenko. Triumfy w turniejach tej rangi odnosiła dwukrotnie w deblu. W 2015 i 2017 roku zdobywała puchar w Bogocie. W tym drugim przypadku u boku Nadii Podoroskiej pokonała w finale Veronicę Cepede Royg i Magdę Linette.

Prawdopodobnie Brazylię w Polsce będą reprezentować Gabriela Ce (250. miejsce w rankingu WTA), Carolina Meligeni Rodrigues Alves (370), Laura Pigossi (374) oraz Luisa Stefani (31. w rankingu deblowym). Jednakże ostateczny skład poznamy dopiero za jakiś czas. Do starcia w Bytomiu pozostał bowiem jeszcze niemal miesiąc. Rywalizacja odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Hali na Skarpie.