Birmingham.Dwudniowy pojedynek bez happy-endu

Magdalena Fręch uległa 1:6, 7:5, 6:7(3) Beatrize Maddad Mai w meczu drugiej rundy turnieju WTA 250 w Birmingham. Pojedynek między Polką i Brazylijką był rozgrywany dwa dni.

Trzecia rakieta Polski przed Roland Garros wystąpiła w turnieju WTA 125 w Paryżu i dotarła tam do 1/4 finału. Od tamtej pory łodzianka zagrała cztery turnieje i w każdym z nich nie przeszła premierowej rundy. Karta się odwróciła na Wyspach Brytyjskich. W Birmingham Fręch na otwarcie okazała się lepsza od Nurii Parizas-Diaz i w czwartek stanęła naprzeciwko Beatrize Haddad Mai.

Mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Polki, która pierwszego gema przy swoim podaniu wygrała dopiero przy wyniku 4:0 dla rywalki. Haddad Maia później dołożyła kolejnego „breaka” i po niespełna 30 minutach gry objęła prowadzenie w całym spotkaniu. W drugiej odsłonie Fręch wygrała gema przy podaniu Brazylijki i wyszła na prowadzenie 3:2. Gdy wiele wskazywało na to, że Polka zamknie seta w dziewiątym gemie, tenisistka Kraju Kawy najpierw obroniła piłkę setową, a następnie doprowadziła do stanu 5:5. Jednak nim panie udały się na zmianę stron, miało miejsce kolejne przełamanie, a dwunasty gem okazał się ostatnim w tym secie.

Decydująca odsłona zaczęła się po myśli naszej zawodniczki, która wykorzystała okazję na przełamanie. Rywalka co prawda miała okazje na odrobienie strat, ale ich nie wykorzystała i łodzianka prowadziła już 4:2, gdy mecz przerwano  powodu zapadających ciemności. Panie wznowiły mecz około godziny 15:00. Jednak nasza reprezentantka nie umiała odnaleźć rytmu serwisowego. To sprawiło, że Hadad Maia najpierw odrobiła stratę, a następnie wyszła na prowadzenie 5:4. W jedenastym gemie Fręch uzyskała kolejne przełamanie, aby w gemie numer dwanaście nie wygrać nawet punktu przy swym serwisie. Losy awansu rozstrzygnął zatem tie-break. W nim triumfatorka turnieju w Nottingham szybko wyszła na prowadzenie 5-1 i wypracowanej przewagi już nie oddała do końca.

Beatrize Haddad Maia (Brazylia) – Magdalena Fręch (Polska) 6:1, 5:7, 7:6(3)