Birmingham. Fręch odpada w pierwszej rundzie

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem WTA 250 w Birmingham. Polaka po trzysetowej walce przegrała w pierwszej rundzie imprezy rozgrywanej na brytyjskiej trawie z Lucią Bronzetti.

Reprezentantka Włoch słabo weszła w mecz. Tenisistka urodzona w Łodzi dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Bronzetti nie podała się i zniwelowała część strat. Jednakże niedługo po przełamaniu na korzyść Włoszki byliśmy świadkami kolejnego przegranego przez nią gema serwisowego. Fręch rozegrała ostatniego gema na własnych warunkach i z pełną kontrolą zapisała pierwszą partię na swoje konto.

Niestety w kolejnych setach reprezentantka Polski nie zdołała utrzymać skuteczności z początku spotkania. Bronzetti okazywała się lepsza w kluczowych momentach. W drugiej partii był nim czwarty gem, w którym Włoszka przełamała po długiej grze na przewagi. Później nasza rodaczka nie zdołała odwrócić losów seta. Polka obroniła piłkę setową w ósmym gemie, lecz po chwili Bronzetti zakończyła partię wygrywając własnego gema serwisowego.

Panie wymieniły się przełamaniem na początku decydującej partii. Następne break pointy zobaczyliśmy w siódmym gemie. Włoszka wykorzystała wówczas szansę na przełamanie i przybliżyła się do końcowego triumfu. Fręch nawiązywała jednak walkę z przeciwniczką. W dziesiątym gemie wyszła na prowadzenie 40-0, wywalczając trzy break pointy. Bronzetti obroniła jednak każdy z nich. Następnie tenisistka z Półwyspu Apenińskiego stanęła przed pierwszym meczbolem, którego wykorzystała.

Kolejną rywalką Włoszki będzie rozstawiona z „siódemką” Anastazja Potapowa.

Lucia Bronzetti (Włochy) – Magdalena Fręch (Polska) 2:6, 6:3, 6:4