Birmingham. Fręch pokonała wyżej notowaną Hiszpankę!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie turnieju w Birmingham podejmowała Hiszpankę Nurię Parrizas-Diaz. Po długim, wyrównanym meczu nasza reprezentantka mogła świętować zwycięstwo. Mimo porażki w pierwszym secie to ona awansowała do drugiej rundy.

Już raz Magdalena Fręch rywalizowała z Nurią Parrizas-Diaz. Miało to miejsce w ubiegłym roku w Gdynii. Przed polską publicznością Łodzianka przegrała jednak po trzech setach walki. Wtorkowy mecz również był wyrównany. Lepiej zaczęła go Polka, bo od przełamania w drugim gemie, lecz niestety Hiszpanka odpowiedziała wygraniem czterech gemów rzędu. Tenisistka z Granady również nie potrafiła utrzymać jednak przewagi. Serwując na 6:4 straciła podanie i decydujący w pierwszej części meczu był tiebreak. W nim Parrizas-Diaz szybko zbudowała przewagę i ostatecznie wygrała 7:4.

Fręch nie dawała jednak za wygraną i w drugiej partii ambitnie walczyła o wyrównanie stanu meczu. I, co najważniejsze, skutecznie. W piątym gemie Polka objęła prowadzenie, a w kolejnych potrafiła utrzymać swoją przewagę. Nie miała również problemu z wykorzystaniem już pierwszej piłki setowej przy serwisie rywalki, dzięki czemu wygrała tę partię 6:3.

Łodzianka poszła za ciosem. Mocno weszła w decydującą część meczu. Przewagę wypracowała sobie w drugim gemie. Kiedy prowadziła 4:1 rywalka poprosiła o przerwę medyczną. Trwała ona niemal kwadrans. Na szczęście nie wpłynęła negatywnie na Fręch. Po kilkunastu minutach dopięła swego wygrywając 6:3. W kolejnej rundzie Polka zagra ze zwyciężczynią starcia Czeszki Petry Kvitovej z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Magdalena Fręch (Polska) – Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) 6:7(4), 6:3, 6:3