Birmingham. Linette w drugiej rundzie, Fręch w drabince głównej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

To był udany poniedziałek polskich tenisistek w Birmingham. Magdalena Fręch wreszcie doczekała się swojego meczu drugiej rundy kwalifikacji i wygrała go. Za to Magda Linette poradziła sobie w drabince głównej z Jasmine Paolini.

Magda Linette jest w Birmingham rozstawiona z „3” i w pierwszej rundzie mierzyła się z Włoszką Jasmine Paolini. Nigdy wcześniej nie miała okazji grać przeciwko tej rywalce i poniedziałkowego meczu nie zaczęła udanie. Na początku spotkania obydwie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania, ale serię trzech przełamań przerwała niżej notowana zawodniczka. Później przez większość seta Paolini dyktowała warunki gry, mając okazję do powiększenia swojej przewagi. Przy serwisie Linette wywalczyła piłkę setową na 6:3 i wykorzystała ją.

Poznanianka w drugim secie stopniowo zaczęła poprawiać jakość swojej gry. Znów sporo emocji było na początku seta. Polka w drugim gemie broniła break-pointów, w kolejnym przełamała, a w następnym niestety swoją przewagę straciła. Natomiast tym razem później obydwie tenisistki serwowały raczej skutecznie. Dopiero w końcówce Linette udało się wywalczyć piłkę na 6:5. Wykorzystała ją i po chwili bez straty punktu utrzymała podanie, doprowadzając do wyrównania.

Trzecia partia również była zacięta. Obydwie zawodniczki miały swoje okazje do breaka, ale to Polce udało się ostatecznie dopiąć swego. Niewiele brakowało, a Paolini wyszłaby z 0:40, a jednak, mimo że wyszła nawet w tym gemie na prowadzenie, to Polka prowadziła po chwili 4:3. Nasza reprezentantka nie wypuściła już tej zaliczki. Pierwsze dwie piłki meczowe miała przy podaniu rywalki, ale ostatecznie wykorzystała dopiero drugą z okazji przy własnym serwisie, zwyciężając 6:4.

W Birmingham grała też tego dnia Magdalena Fręch. Swoje pierwsze starcie z Jill Tiechmann, którego stawką był awans do drabinki głównej, miała pierwotnie odbyć w niedzielę, ale uniemożliwiła to pogoda. Dlatego dopiero w poniedziałek Polka mogła cieszyć się z awansu do drabinki głównej. Choć było jeszcze trudniej niż w sobotnim meczu z Brytyjką Amelią Rajecki, to Fręch udało się w trzech setach pokonać Szwajcarkę 6:4, 4:6, 7:5.