Birmingham. Szybkie pożegnanie Linette z turniejem singla

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Z turnieju singla w Birmingham Magda Linette odpadła już w pierwszej rundzie. Polka dość łatwo przegrała z Dajaną Jastremską. Rywalka z Ukrainy nie leży naszej reprezentantce. Poznanianka grała z nią po raz trzeci i wciąż nie wygrała nawet seta.

Pierwszy raz Magda Linette mierzyła się z Dajaną Jastremską w 2018 roku w kwalifikacjach turnieju w New Haven. To było ich najbardziej wyrównane spotkanie, bo Ukrainka wygrała je po dwóch tiebreakach. Na początku 2019 roku zagrały przeciwko sobie w Hua Hin i tam zawodniczka z Odessy wygrała 6:4, 6:3. We wtorek, w ich pierwszym starciu od ponad trzech lat, było podobnie.

Już sam początek meczu nie zwiastował niczego dobrego dla Linette. Po kilkunastu minutach gry Jastremska prowadziła już 4:0. Mimo zaledwie 46% celności pierwszego podania Ukrainki, to Polka miała olbrzymie trudności z utrzymaniem serwisu. W drugiej części seta nieco poprawiła swoją grę, ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki do stanu 4:6.

W drugiej partii kluczowe było przełamanie na korzyść Jastremskiej w piątym gemie. To dzięki niemu wygrała seta 6:3. Był to jedyny gem przy serwisie Polki, w którym nasza zawodniczka miała jakieś problemy i rywalka od razu to wykorzystała. Linette nie potrafiła przełamać, mimo że miała swoje okazje. Dwukrotnie przy serwisie Jastremskiej kibice byli świadkami długich gemów na przewagi. Teraz Ukrainkę czeka mecz z najwyżej rozstawioną w tym turnieju Jeleną Ostapenko z Łotwy.

Dajana Jastremska (Ukraina) – Magda Linette (Polska) 6:4, 6:3