Birmingham: zmienne szczęście Polek w eliminacjach

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Sandra Zaniewska wygrała swoje spotkania w 1. rundzie eliminacji do turnieju AEGON Classic w Birmingham. Gorzej spisała się z Alicja Rosolska, która poległa już w pierwszym eliminacyjnym pojedynku.

Zaniewska pokonała po zaciętym meczu Raquel Kops-Jones. 20-letnia Polka była wyraźnie lepsza w pierwszej partii, ale w kolejnym, znacznie bardziej wyrównanym secie górą była Amerykanka. Na szczęście Zaniewska ponownie weszła na wyższe obroty w decydującym secie, dzięki czemu oddała rywalce tylko jednego gema i zbliżyła się do turnieju głównego.

Mniej szczęścia miała Rosolska. Drugiej z Polek trafiła się zdecydowanie bardziej wymagająca rywalka – 18-letnia Grace Min, ubiegłoroczna triumfatorka juniorskiego US Open. Młoda Amerykanka wygrała 6:1, 6:3, nie dając Rosolskiej najmniejszych szans.