BJK Cup. Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na mecz z Kazachstanem

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Kapitan reprezentacji Polski, Dawid Celt, ogłosił skład na kwietniowy mecz Bille Jean King Cup z Kazachstanem. Biało-czerwone przystąpią do niego w najmocniejszym zestawieniu. Liderką naszej drużyny będzie Iga Świątek.

Oprócz najlepszej tenisistki znad Wisły do Astany pojadą również: Magda Linette, Magdalena Fręch, Weronika Falkowska oraz Alicja Rosolska. Ekipa rywalek również przystąpi do pojedynku w najsilniejszym gronie. Największą gwiazdą w składzie ogłoszonym przez Jarosławę Szwiedową jest Jelena Rybakina. Oprócz finalistki tegorocznego Australian Open o zwycięstwo nad Polkami powalczą: Julia Putincewa, Anna Danilina, Gozal Ainitdinowa, Żanel Rustemowa oraz Arużan Sagandikowa.

Drużyna Kazachstanu jest bardzo trudnym rywalem. Dysponuje naprawdę mocnym składem w postaci świetnie dysponowanej w tym roku Jeleny Rybakiny, która jest w Top 10 rankingu WTA, a także doświadczonej i bardzo niewygodnej przeciwniczki szczególnie na kortach ziemnych, czyli Julii Putincewej. Do tego mają świetną deblistkę Annę Danilinę, finalistkę ubiegłorocznego Australian Open. No i przede wszystkim będą grać u siebie, także przed nami spore wyzwanie, ale zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się do tego meczu przygotować i powalczyć o zwycięstwo – powiedział Celt.

Do spotkania Billie Jean King Cup jest jeszcze miesiąc. Bardzo wierzę, że ten skład powołany przeze mnie się nie zmieni i będziemy mogli do tego meczu w Kazachstanie przystąpić w najmocniejszym zestawieniu. Ale też zdaję sobie sprawę, że przed dziewczynami w tym czasie do meczu jeszcze wiele meczów w turniejach i pewne rzeczy mogą się jeszcze pod drodze zmienić – dodał.

Już w nocy dojdzie do przedsmaku rywalizacji, która czeka nas w połowie przyszłego miesiąca. W półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells Świątek zagra właśnie z Rybakiną. Tym samym Iga będzie miała szansę do zrewanżowania się za 4. rundę pierwszego turnieju wielkoszlemowego w tym roku.  Spotkania z udziałem tych dwóch tenisistek dostarczają wielu emocji, więc perspektywa kolejnego pojedynku na linii Świątek-Rybakina jest niezwykle ciekawa.

Mecz Kazachstan-Polska zostanie rozegrany w dniach 14-15 kwietnia, a rywalizacja będzie się toczyć na korcie pokrytym ceglaną mączką. Stawką pojedynku będzie awans do turnieju BJK Cup Finals, który zaplanowany jest na połowę listopada.

Mecze Igi Świątek w Indian Wells i Miami możecie oglądać na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + online: https://can.al/Canalplus-Tenisclub