BJK Cup. Radość nie trwała długo. Po meczu Kawy znów remis

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa nie zdołała się przełamać i nie odniosła pierwszego zwycięstwa w sezonie. Jej porażka 3:6, 5:7 w pojedynku z Caroliną Meligeni Alves spowodowała, że w rywalizacji Polek z Brazylijkami jest remis 2-2. O tym, który z zespołów w przyszłym roku będzie się mierzyć z najlepszymi, zadecyduje mecz gry podwójnej. 

Kapitan Dawid Celt zdecydował się na zmianę i na czwarty mecz wystawił do gry Katarzynę Kawę. Z jednej strony to najwyżej notowana z powołanych przez niego zawodniczek, z drugiej – pozostająca bez zwycięstwa od początku roku. Mecz Billie Jean King Cup i występ z orzełkiem na piersi wydawał się doskonałą okazją na przerwanie złej passy.

Z wygranej cieszyła się jednak Brazylijka, która w pierwszym secie popełniła znacznie mniej niewymuszonych błędów. Polka miała też nadspodziewanie duże problemy z odbieraniem serwisów przeciwniczki. Kiedy uporała się z nimi, nawiązała wyrównaną walkę, jednak na skuteczną pogoń w pierwszym secie było już za późno. Meligeni Alves wygrała go 6:3.

W drugiej odsłonie rywalizacji Kawa grała lepiej. Pewniej uderzała piłkę i starała się skracać wymiany. Zamysł był właściwy, jednak dobrej dyspozycji nie udało się utrzymać długo. Od stanu 4:2 przegrała pięć z kolejnych sześciu gemów. W jej grze znów przeważały niewymuszone błędy. Meligeni Alves należy natomiast oddać, że zaprezentowała się lepiej niż podczas piątkowego spotkania z Fręch.

Po czterech pojedynkach Polki remisują z Brazylijkami 2-2. O wszystkim zadecyduje spotkanie deblowe. Przypomnijmy, że stawką jest awans do przyszłorocznych eliminacji turnieju finałowego Billie Jean King Cup.

Z Bytomia, Szymon Adamski 


Wyniki

Polska – Brazylia 2-2

Piątek:

Magdalena Fręch – Carolina Meligeni Alves 6:4, 6:3
Urszula Radwańska – Laura Pigossi 6:7(9), 6:3, 2:6

Sobota:

Magdalena Fręch – Laura Pigossi 4:6, 6:3, 7:6(4)
Urszula Radwańska – Carolina Meligeni Alves 3:6, 5:7
Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa – Carolina Meligeni Alves, Luisa Stefani