BJKC Finals. Fręch nie dała rady niżej notowanej rywalce

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magdalena Fręch uległa Marinie Stakusić w pierwszym spotkaniu meczu grupy C turnieju finałowego BJKC. Polka była bliska odniesienia zwycięstwa nad zdecydowanie niżej notowaną rywalką, ale ostatecznie uległa jej w trzech setach.

Czwartek jest drugim dniem rywalizacji polskiej grupy w Sewilli. Po tym jak w środę Kanadyjki wygrały z drużyną Hiszpanii, dzień później rywalkami drużyny zza Oceanu są reprezentantki Polski. Jako pierwsze na kort wyszły Magdalena Fręch i Marina Stakusić. Kanadyjka, która w środę niespodziewanie okazała się lepsza od Rebeki Masarovej, tym razem pokonała rywalkę sklasyfikowaną niemal dwieście pozycji wyżej w rankingu WTA.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęła łodzianka, bo na tablicy wyników widniał już rezultat 5:1. Co prawda Kanadyjka zdołała zbliżyć się na gema kontaktowego, ale w końcówce to trzecia rakieta naszego kraju przechyliła szalę zwycięstwa w tej części meczu na swoją stronę. W drugiej odsłonie Polka w piątym gemie uzyskała przewagę przełamania, a po chwili podwyższyła wynik na 4:2. Od tego momentu nasza reprezentantka oddała pole niże klasyfikowanej rywalce, która wygrała pięć z kolejnych sześciu rozegranych gemów i doprowadziła do wyrównania spotkania.

Pierwszą, która miała szanse na przełamanie serwisu rywalki w decydującej odsłonie była Fręch. Jednak Stakusić wyszła z opresji obronną ręką, a następnie sama wykorzystała pierwszą okazję do przełamania rywalki, aby po chwili podwyższych na 3:0. Co prawda Polka zdołała odrobić stratę serwisu. Jednak nie poszła za ciosem i po zmianie stron kolejny raz przegrała swego gema serwisowego. A w dziewiątym gemie wygrała tylko jedną akcję i to tenisistki z Kraju Klonowego Liścia mogły się cieszyć z pierwszego punktu w meczu przeciwko Polsce.

Jako drugie na kort wyszły Magda Linette i Leylah Fernadez. Poznanianka musi uporać się z finalistką US Open 2021, aby Polki mogły jeszcze myśleć o końcowym triumfie nad Kanadyjkami.


Wyniki

Kanada – Polska 1:0

Marina Stakusic – Magdalena Fręch 4:6, 7:5, 6:3