BJKC. Osłabienie biało-czerwonych

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: Andrzej Szkocki

Nie tylko Igi Świątek zabraknie w reprezentacji Polski podczas zaplanowanego w dniach 14-15 kwietnia meczu Kazachstan vs Polska w ramach rozgrywek Billie Jean King Cup w Astanie. Podczas meczu, którego stawka będzie awans do turnieju finałowego zabraknie również Magdaleny Fręch.

Pierwotnie na zaplanowane na połowę kwietnia spotkanie kapitan biało-czerwonych powołał wszystkie najlepsze polskie tenisistki z Igą Świątek i Magdą Linette na czele. Obok trzykrotnej mistrzyni wielkoszlemowej i półfinalistki Australian Open 2023 miała się znaleźć również Magdalena Fręch. Jednak Polski Związek Tenisowy Poinformował, że łodzianka nie stanie do rywalizacji w stolicy Kazachstanu. Powodu absencji jest kontuzja nadgarstka.

Taki obrót spraw spowodował, że drugą rakietą naszego kraju w tym spotkaniu bedzie Weronika Falkowska. Sklasyfikowana na 248. miejscu tenisistka w mijającym tygodniu dotarła do półfinał turnieju ITF 25 w Santa Margherita di Pula na Sardynii, a także zwyciężyła w turnieju gry podwójnej.

Spotkanie rozpocznie się w piątek od dwóch pojedynków singlowych. Z kolei na sobotę zaplanowano dwa mecze singlowe oraz ewentualne spotkanie deblowe. Zarówno w piątek jak i w sobotę gry ruszą o godzinie 9:30 polskiego czasu.