Blaz Kavcić zakończył karierę

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Blaz Kavcić w wieku 35 lat postanowił zakończyć zawodową karierę. Tenisista z Ljubljany zapisał się w historii jako pierwszy Słoweniec, który znalazł się w top 100 rankingu ATP.

Kavcić swoją profesjonalną przygodę z tenisem rozpoczął w 2005 roku. W siedemnastoletniej karierze nie udało mu się wprawdzie zdobyć ani jednego tytułu w głównym cyklu, jednakże w światowym rankingu został najwyżej sklasyfikowany na wysokim 68. miejscu. Stał się więc pierwszym Słoweńcem w historii dyscypliny, który awansował do top 100 cotygodniowego zestawienia przygotowywanego przez ATP.

Warto też docenić, iż zawodnik z Ljubljany wystąpił w każdym z czterech turniejów Wielkiego Szlema. W dwóch z nich – Australian Open i US Open – dotarł do trzeciej rundy. Takie wydarzenia miały miejsca odpowiednio w 2013 i 2014 roku.

Kavcić świetnie radził sobie na poziomie ATP Challenger oraz ITF Futures. W turniejach tej rangi wystąpił w aż 36 finałach, a 19 z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Ostatni taki sukces osiągnął we wrześniu 2018 roku w Szanghaju. Słoweniec rzadziej występował w rozgrywkach deblowych, w których zresztą nie udało mu się odnieść spektakularnych rezultatów.