Blumenau: porażka Panfila

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: własne, foto: Michał Puchalski / Mediasport

Grzegorz Panfil przegrał w pierwszej rundzie challengera w Blumenau z Gastao Eliasem. Wyrównaną walkę Polak nawiązał tylko na początku meczu. Potem inicjatywę przejął Portugalczyk, triumfując 6:3, 6:1.

Grzegorz Panfil przebrnął przez eliminacje do challengera w Blumenau (Brazylia), ale w turnieju głównym szczęścia nie miał. Już w pierwszej rundzie trafił na rozstawionego z ósemką Gastao Eliasa i nie miał za wiele do powiedzenia.

Zawodnicy nie zdążyli się rozkręcić, a już musieli zejść z kortu, bowiem w pierwszym gemie się rozpadało. Po powrocie Panfil przegrał swoje podanie, ale od razu odrobił stratę. Potem miał nawet okazje na zdobycie kolejnego przełamania, ale szansy nie wykorzystał. Zemściło się to w postaci dwóch breaków na korzyść Portugalczyka, który wygrał 6:3.

W drugim secie przewaga Eliasa była jeszcze bardziej wyraźna. Polak wygrał tylko jednego gema, na samym początku. W dalszej części partii na korcie rządził Portugalczyk, który od stanu 1:1 wygrał pięć kolejnych gemów i zakończył spotkanie.


Wyniki

Wynik pierwszej rundy:
Gastao Elias (Portugalia, 8) – Grzegorz Panfil (Polska, Q) 6:3, 6:1