Błyskawiczny awans Świątek

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Peter Figura

Zaledwie dwadzieścia minut trwał mecz Igi Świątek w pierwszej rundzie turnieju WTA w Toronto. Ajla Tomljanovic skreczowała bowiem po pięciu gemach. Teraz Polka zmierzy się z Caroline Wozniacki.

Zarówno Iga Świątek, jak i Ajla Tomljanovic bez większego problemu przebrnęły w Toronto przez dwustopniowe eliminacje. Obie wygrały dwa spotkania bez straty seta, a ich szanse na awans do drugiej rundy wydawały się wyrównane.

Od samego początku na korcie dominowała jednak warszawianka. W pierwszych trzech gemach pozwoliła przeciwniczce na wygranie zaledwie czterech punktów i błyskawicznie wyszła na prowadzenie 3:0. Początkowo nic nie wskazywało na to, że mecz zakończy się aż tak szybko, bo w piątym gemie Tomljanovic miała nawet break pointa i szansę na odrobienie strat.

Świątek zdołała się jednak wybronić, a przy stanie 4:1 reprezentantka Australii zdecydowała się na poddanie spotkania. Dzięki temu Świątek bardzo szybko awansowała do drugiej rundy. W niej zmierzy się z Caroline Wozniacki, która rozgrywa pierwszy turniej od Wimbledonu, a w pierwszej rundzie ograła Julię Putincewą. Obie nigdy ze sobą nie grały, lecz na początku roku w Auckland miały okazje wspólnie trenować.

Iga Świątek (Polska, Q) – Ajla Tomljanovic (Australia, Q) 4:1 i krecz Tomljanovic