Błyskawiczny start Świątek

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek

Iga Świątek w niecałą godzinę awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Polka pokonała Selenę Janicijevic 6:3, 6:0. W kolejnym spotkaniu zagra z rozstawioną z numerem szesnaście Qiang Wang.

W losowaniu głównej drabinki Iga Świątek miała spore szczęście, bo trafiła na tenisistkę, która podobnie jak ona debiutuje w seniorskich zawodach na paryskich kortach. Selena Janicijevic w przeciwieństwie do warszawianki nie jest jednak nawet notowana w rankingu WTA. Mimo to początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu naszej tenisistki.

Świątek w gemie otwarcia straciła bowiem podanie, przegrywając na przewagi po trzecim break poincie. Odpowiedziała na szczęście w najlepszy możliwy sposób – czterema wygranymi gemami z rzędu, choć po drodze znów musiała bronić się przed przełamaniem. Nie odebrało to jednak przeciwniczce ochoty do gry. Ta zdobyła jeszcze jednego breaka i zrobiło się 4:3, lecz Świątek szybko utemperowała zapędy rywalki. Wygrała dwa kolejne gemy i całą partię.

Druga odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. Po wygranym pierwszym secie w drugim nasza tenisistka całkowicie zdominowała rywalkę. W efekcie nie spędziła na korcie nawet godziny – po 59 minutach było już po sprawie, a Świątek zwyciężyła 6:3, 6:0 i awansowała do drugiej rundy.

W niej Polka będzie miała już zdecydowanie trudniejsze zadanie. Rywalką będzie Chinka Qiang Wang, rozstawiona z numerem 16. Z tak wysoko notowaną tenisistką Świątek jeszcze nie grała, ale mączka to nawierzchnia, na której Wang radzi sobie najgorzej. W czwartek warszawianka z pewnością nie będzie więc bez szans.

Iga Świątek (Polska) – Selena Janicijevic (Francja, WC) 6:3, 6:0