Bogota. Debiut Sharmy

/ Jakub Karbownik, źródło: własne, foto: AFP

Astra Sharma pokonała Sarę Errani 6:1, 7:5 i w sobotę zadebiutuje w półfinale turnieju WTA Tour. Rywalką Australijki będzie finalistka dwóch ostatnich edycji Claro Open Colsanitas, Lara Arruabarrena.

Piąta rakieta Australii w rankingu WTA, która w dotychczasowej karierze wygrała pięć turniejów rangi ITF z pulą nagród 25 000 dolarów, jest już w pierwszym w karierze półfinale turnieju rangi WTA Tour. Po tym, jak w czwartek odprawiła rozstawioną z numerem osiem Magdę Linette, w piątek tenisistka z Antypodów w dwóch setach pokonała byłą piątą rakietę świata, Sarę Errani.

Myślę, że zagrałam dziś bardzo dobre spotkanie. Zaprezentowałam mądry tenis i udało mi się opanować emocje w kluczowych momentach – skomentowała swój występ przeciwko finalistce Roland Garros 2012 Australijka, której kolejną rywalką będzie Lara Arruabarrena.

Hiszpanka dotychczas występowała w stolicy Kolumbii siedmiokrotnie i nie przegrała spotkania przed fazą ćwierćfinałową. W dwóch ostatnich sezonach dochodziła do finału. W piątek po raz pierwszy spotkała się z Tamarą Zidanszek i po dwóch setach zapewniła sobie awans do półfinału. Mecz Hiszpanki z Australijką będzie ich pierwszym pojedynkiem.

O mojej kolejnej rywalce wiem tyle, że dobiega do wielu piłek, więc czeka mnie długi mecz, którego stawką będzie finał – odniosła się do swojego kolejnego meczu Astra Sharma.

Ćwierćfinały singla:
Lara Arruabarrena (Hiszpania, 11) – Tamara Zidanszek (Słowenia, 5) 6:4, 6:2
Amanda Anisimova (USA, 6) – Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:2, 1:6, 6:3
Beata Haddad Maia (Brazylia) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 7) 6:7(6), 6:3, 6:2
Astra Sharma (Australia) – Sara Errani (Włochy) 6:1, 7:5