Bogota. Deblowy falstart Linette

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Christina McHale z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć o wspólnym występie w turnieju w Bogocie. Polka i Amerykanka przegrały z hiszpańskim duetem: Lara Arruabarena i Sara Sorribes Tormo (turniejowe “dwójki”) w meczu otwarcia – 3:6, 1:6.

Linette i McHale po jednej stronie siatki wystąpiły po raz pierwszy. Niestety, nie miały szczęścia w losowaniu, bowiem od razu trafiły na duet rozstawiony z numerem “dwa”. Polka nie powtórzy więc wyniku z 2017 roku, gdy wraz z Veronicą Cepede Royg dotarła aż do finału. Co ciekawe, w ubiegłym roku doszła do półfinału, a partnerowała jej…Sorribes Tormo, z którą dzisiaj przegrała. Poznanianka może więc już skupić się na singlu, który jest jej zdecydowanym priorytetem. W pierwszej rundzie zagra z Alioną Bolsovą Zadoinov, reprezentującą Hiszpanię.

W dzisiejszym meczu “nasz” duet nie miał wiele do powiedzenia. Rywalki regularnie występują w deblu, a co za tym idzie, są bardziej doświadczone w tej konkurencji. Mają również znacznie wyższy ranking. O ile w pierwszym secie do końca “nasze” pozostawały w kontakcie, o tyle w drugim były już bez szans. Ugrały w nim symbolicznego gema. Po 58 minutach spotkanie zostało zakończone przy drugim meczbolu.

Pierwsza runda debla:
Lara Arruabarena, Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 2) – Magda Linette, Christina McHale (Polska, USA) 6:3, 6:1