Bogota. Krótka przygoda Katarzyny Piter

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Na pierwszej rundzie zakończyły występ w imprezie WTA 250 w Bogocie Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa. Polsko-gruziński duet był rozstawiony z numerem drugim.

Przed kilkoma dniami poznanianka wraz z Laurą Pigossi rywalizowały w turnieju WTA 125 w San Luis. Polka i Brazylijka dotarły do finału, gdzie musiały uznać wyższość Anny Bondar i Tamary Zidanszek. Z Meksyku tenisistka z Wielkopolski przeniosła się do Kolumbii i tym razem połączyła siły z Oksaną Kałasznikową. Jednak nie był to udany start.

Chociaż początek spotkania nie zapowiadał porażki naszego duetu. W secie otwarcia to Pitek i Kałasznikowa jako pierwsze odebrały serwis rywalkom. Co prawda te odrobiły stratę, ale kolejne przełamanie okazało się decydujące i to Polka i Gruzinka były bliżej awansu do kolejnej rundy.

Również w drugiej odsłonie to „nasze” jako pierwsze wykorzystały szansę na wygranie gema serwisowego rywalek, które ponownie odrobiły stratę. Przy wyniku 7:5, 3:3 spotkanie zostało wstrzymane z powodu opadów deszczu. Po kilku godzinach wrócono do gry i lepszy powrót zanotowały Rumunka i Ukrainka, które wyszły na prowadzenie 5:3, aby pozwolić „naszym” na odrobienie strat. Końcówka jednak znów należała do Bary i Starodubcewej, które przełamując serwis po raz kolejny doprowadziły do rozstrzygającej partii.

Tego lepiej rozpoczęły niżej notowane zawodniczki, które wyszły na prowadzenie 7-2. Takiej przewagi już nie oddały. Wykorzystując drugą piłkę meczową zapewniły sobie awans do kolejnej rundy.


Wyniki

Pierwsza runda:

I. Bara, J. Starodubcewa (Rumunia, Ukraina) – K. Piter, O. Kałasznikowa (Polska, Gruzja, 2) 5:7, 7:5, 10-5