Bogota. Piter i Kałasznikowa przegrały w finale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: Olimpia Dudek

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa przegrały w finale turnieju w Bogocie. Po super tiebreaku uległy Rosjance Irinie Chromaczowej i Białorusince Orunię Szymanowicz. Dla Polki to siódmy przegrany finał WTA.

Tylko raz Katarzyna Piter mogła się cieszyć ze zwycięstwa w zawodach deblowych głównego cyklu. Dziesiec lat temu, wraz z Francuzką Kristiną Mladenovic, wygrała w Palermo. Od tamtej pory jeśli już dochodziła do finału, to przegrywała.

Nie inaczej było w nocy z soboty na niedzielę w Bogocie. Dla gruzińsko-polskiej pary konieczność rozegrania dwóch spotkań jednego dnia okazała się bardzo wymagająca. W pierwszym secie zupełnie nie mogły złapać rytmu, wygrywając tylko jednego gema.

A jednak w drugim secie potrafiły wrócić do meczu. Szybko zdobyły przewagę trzech gemów, której już nie wypuściły. Doprowadziły tym samym do super tiebreaka. Niestety w nim to Chromaczowa i Szymanowicz znów dominowały, wygrywając ostatecznie 10:6.

Irina Chromaczowa, Iryna Szymanowicz – Oksana Kałasznikowa, Katarzyna Piter (Gruzja, Polska) 6:1, 3:6, [10:6]