Bogota. Rewelacyjny powrót Linette

/ Szymon Frąckowiak , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette, mimo słabego początku, awansowała do drugiej rundy turnieju w Bogocie. Poznanianka pokonała Hiszpankę Alionę Boisovą Zadoinov 2:6, 7:6(5), 6:0.

Magda Linette była faworytką swojego spotkania w pierwszej rundzie. Jej rywalką była 21-letnia Hiszpanka Aliona Boisova Zadoinov, notowaną w połowie drugiej setki rankingu WTA. Jednakże to właśnie ona lepiej rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Wyraźnie zdominowała pierwsza partię. Zazwyczaj była pewna przy własnym podaniu, jednocześnie sprawiając wiele problemów naszej tenisistce. Dwukrotnie zdołała przełamać serwis Linette, dzięki czemu wygrała tego seta 6:2.

Druga część spotkania była już znacznie bardziej wyrównana. Tym razem obydwie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego podania. Ich statystyki serwisowe znacznie się pogorszyły. Ani jedna, ani druga nie była w stanie utrzymać zdobytej chwilowo przewagi. Dlatego o rezultacie seta zadecydował równie wyrównany tiebreak. Linette udało się wywalczyć piłkę setową na 7-5, która wykorzystała, wyrównując stan spotkania.

To dodało Polce wiatru w żagle. Decydującą partia w pełni należała do niej. Dosłownie w pełni, gdyż nie przegrała w niej nawet jednego gema. Trwał on zaledwie 25 minut. Kolejna rywalką poznanianki będzie Amerykanka Shelby Rogers lub Australijka Astra Sharma.

Pierwsza runda singla
Magda Linette (Polska, 8) — Aliona Boisova Zadoinov (Hiszpania, Q) 2:6, 7:6(5), 6:0