Bogota. Rywalka Linette mistrzynią

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Camila Osorio Serrano ma za sobą tydzień jak ze snu. Nastolatka z Kolumbii w finale Copa Colsanitas pokonała Tamarę Zidansek i przed własną publicznością zdobyła pierwszy tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła faworytka gospodarzy, która odskoczyła na 3:1. W kolejnym gemie serwisowym 19-latka popełniła jednak kilka podwójnych błędów serwisowych i Słowenka odrobiła stratę. Osorio Serrano miała jeszcze dwa „breakpointy” w ósmym gemie, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Końcówkę seta lepiej rozegrała starsza z tenisistek, która wygrała trzy z czterech ostatnich gemów i objęła prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej odsłony spotkania Zidansek dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale mistrzyni juniorskiego US Open z 2019 za każdym razem odrabiała stratę. Od stanu 2:3 Kolumbijka przegrała tylko pięć punktów i wyrównała stan rywalizacji.

Osorio Serrano bardzo dobrze rozpoczęła również decydująca partię i już w pierwszym gemie przełamała przeciwniczkę, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 2:0. Reprezentantka Słowenii zdołał wyrównać na 2:2, ale po chwili ponownie nie była w stanie wygrać własnego gema serwisowego. Kolumbijka tym razem przewagę „breaka” utrzymała już do końca meczu, pomimo tego, że w ósmym i dziesiątym gemie musiała bronić łącznie siedmiu „breakpointów” i po 2 godzinach i 48 minutach walki mogła cieszyć się z pierwszego tytułu w karierze.

Maria Camila Osorio Serreno w nadchodzącym tygodniu będzie rywalizować w Charleston. W pierwszej rundzie turnieju WTA 250 tenisistka z Kolumbii zmierzy się z Magdą Linette.

Finał singla

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, WC) – Tamara Zidansek (Słowenia, 5) 5:7 6:3 6:4