Bolton. Chwalińska pokonała uczestniczkę Australian Open

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto:

Maja Chwalińska walczy o rankingowe punkty w angielskim Boltonie. Po zwycięstwie 7:6(4), 6:0 nad rozstawioną z numerem pięć Jessiką Ponchet jest w ćwierćfinale. Francuzka nie jest może gwiazdą światowego formatu, ale trzykrotnie brała już udział w imprezach wielkoszlemowych.

Chwalińska zajmuje obecnie 326. miejsce w rankingu WTA. Biorąc pod uwagę, że zawodniczka z Dąbrowy Górniczej ma dopiero 17 lat, jest to bardzo dobry rezultat. Z drugiej strony pozycja w czwartej setce rankingu nie pozwala na udział w eliminacjach imprez wielkoszlemowych. Szkoda, bo nasza reprezentantka udowadnia, że mogłaby sobie w nich poradzić. W 2. rundzie turnieju w Boltonie (ITF, pula nagród 25 tys. dolarów) pokonała Jessikę Ponchet. 22-letnia Francuzka niespełna trzy miesiące temu przebrnęła przez eliminacje Australian Open. Był to jej trzeci wielkoszlemowy występ w turnieju głównym, ponieważ występowała też w zeszłorocznych edycjach imprez w Melbourne i Paryżu. 

17-letniej Polce nie dała jednak rady. W drugim secie była dla niej tylko tłem i zakończyła tę część gry z zaledwie dwunastoma punktami na koncie. Chwalińska może już myśleć o ćwierćfinale, a w nim spotka się albo z rozstawioną z numerem jeden Witalią Diaczenko, albo z reprezenantką gospodarzy Victorią Allen.

Za awans do ćwierćfinału Chwalińska otrzyma 9 rankingowych punktów. Jeśli wygra jeszcze jeden mecz, nagroda będzie dwa razy większa. Z kolei awans do finału pozwoliłby Polce awansować do grona 300 najlepszych tenisistek rankingu WTA.


Wyniki

2. runda singla:
Maja Chwalińska (Polska) – Jessika Ponchet (Francja, 5) 7:6(4), 6:0