Bonita Springs. Kawa zagra o najcenniejszy tytuł w karierze

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa w dwóch setach pokonała wyżej sklasyfikowaną Xiyu Wang i awansowała do finału imprezy z pulą nagród 100 tysięcy dolarów. W niedzielę Polka zagra z Gabrielą Lee o siódme zwycięstwo w cyklu ITF.

Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka Biało-Czerwonych, która już w drugim gemie odebrała podanie rywalce. Chinka błyskawicznie odrobiła jednak stratę. W środkowej części seta obie tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe, ale w końcówce podanie nie odgrywało większej roli. Czwarta rakieta Polski przełamała na 5:3 i chwilę później przy własnym serwisie wywalczyła pierwszą piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Tenisistka z Azji odrobiła stratę „breaka”, ale po zmianie stron ponownie nie była w stanie utrzymać serwisu. W dziesiątym gemie Wang obroniła kolejne dwie piłki setowe i miała trzy okazje, żeby wyrównać na 5:5, ale ostatecznie to Kawa przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugiej partii reprezentantka Chin dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale nie potrafiła jej utrzymać do końca seta i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę zdecydowanie lepiej rozegrała podopieczna Grzegorza Garczyńskiego, która straciła tylko dwa punkty i po dwóch i pół godzinie walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Katarzyna Kawa w finale zmierzy się z Gabrielą Lee. Rumunka, która do turnieju musiała przebijać się przez kwalifikacje, w półfinale pokonała Katie Volynets. W niedzielę Polka zagra o siódmy tytuł w karierze w cyklu ITF. Po raz ostatni 29-latka mogła cieszyć się z takiego zwycięstwa w 2019 roku. Kawa nigdy wcześniej nie wygrywała jednak w zawodach z tak wysoką pulą nagród.