Bonita Springs. Podwójnie srebrna Kawa

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: materiały prasowe PZT

Katarzynie Kawie nie udało się zdobyć siódmego tytułu na zawodowych kortach. W finale imprezy z pulą nagród 100 tysięcy dolarów lepsza okazała się Gabriela Lee. Na Florydzie Polka bardzo dobrze spisała się również w grze podwójnej.

Reprezentantka Biało-Czerwonych ma za sobą bardzo udany tydzień w Bonita Springs. W drodze do jednego z największych finałów w karierze tenisistka reprezentująca Bielsko-Białą straciła tylko jednego seta. Niestety decydujący pojedynek nie do końca udał się naszej zawodniczce. W pierwsze partii Rumunka, która do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje, była zdecydowanie lepszą tenisistką i straciła tylko jednego gema.

Kawa w dużo lepszym stylu rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i dzięki przełamaniu w drugim gemie odskoczyła na 3:0. Niestety były to miłe złego początki. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem gry ponownie przejęła Lee, która wygrała sześć gemów z rzędu i po godzinie i 28 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Pomimo finałowej przegranej Polka może być zadowolona ze swojego występu na Florydzie. Dzięki zdobytym punktom awansuje w okolice 135. miejsce w światowym rankingu.

W tym tygodniu 30-latka urodzona w Krynicy-Zdroju bardzo dobrze spisywała się również w grze podwójnej. W niedzielę razem z Olgą Goworcową najpierw w dwóch setach wygrały półfinał przeciwko Whitney Osuigwe i Renacie Zarazui. Po odpoczynku Polka i jej partnerka wyszły na kort ponownie, żeby w decydującym spotkaniu zmierzyć się z Timeą Babos i Nao Hibino. Para węgiersko-japońska wygrała pierwszego seta, ale w drugim lepsze były Kawa i Goworcowa. O losach mistrzostwa musiał zadecydować super tie-break, w którym trochę lepsze okazały się bardziej utytułowane rywalki.

Finał singla

Gabriela Lee (Rumunia, Q) – Katarzyna Kawa (Polska, 7) 6:1 6:3

Finał debla

T. Babos, N. Hibino (Węgry, Japonia) – O. Goworocowa, K. Kawa (Polska, 3) 6:4 3:6 10:7

Półfinał debla

O. Goworocowa, K. Kawa (Polska, 3) – W. Osuigwe, R. Zarazua (USA, Meksyk) 6:3 6:3