Borg: Chciałbym zagrać przeciwko Nadalowi na mączce

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Bjorn Borg, były lider rankingu i przez wielu uważany jako jeden z najlepszych tenisistów na kortach ziemnych, wyznał w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „Marca”, że chciałby zmierzyć się z Rafaelem Nadalem na mączce. Szwed przyznał też, że trudno teraz jest wskazać najlepszego z Wielkiej Czwórki. 

Bjorn Borg ma na koncie 11 tytułów wielkoszlemowych, w tym 6 z nich wywalczył na kortach Rolanda Garrosa. W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „Marca”, Szwed wyznał, że chciałby rozegrać mecz z Rafaelem Nadalem na mączce. Hiszpan zdobył dwa razy więcej trofeów w paryskim szlemie.

– Jego wyniki na kortach ziemnych są niesamowite. Nie będzie drugiego takiego w historii na tej nawierzchni – mówił Borg o Nadalu. – Tak długo, jak będzie on grał, to zawsze będzie faworytem do wygrania Roland Garros. Chciałbym zagrać mecz z Rafą na mączce. Ja także uwielbiałem grać na tej nawierzchni – nadmienił pięciokrotny mistrz Wimbledonu.

Borg wyraził swoją opinię na temat Wielkiej Trójki, mówiąc, że to będzie interesująca walka, by zobaczyć, kto zakończy ją z większą liczbą Wielkich Szlemów.

Myślę, że Federer, Nadal i Dżoković pograją jeszcze kilka lat, ale nie dużo więcej. Każdy z nich będzie zapamiętany za to, czego dokonał na korcie, ale także poza nim. Lubię ich trzech. Ludzie są zainteresowani oglądaniem ich gry i rywalizacji, którą utrzymują – ocenił Szwed. – Poza Rafą, Rogerem i Novakiem, nie zapominam też o Murrayu. Oni wszyscy dużo wygrali i trudno teraz zacząć porównywania, by zdecydować, kto jest najlepszy – dodał.

Borg zakończył karierę w wieku 26 lat. To dość wcześnie, jak na dzisiejsze standardy, ale mistrz ze Sztokholmu zapewnia, że nie żałuje tej decyzji.

– Jestem bardzo zadowolony z kariery, jaką miałem, pomimo przejścia na emeryturę w młodym wieku. Tenis był ważną częścią mojego życia i miałem świetny czas, ale nie żałuję decyzji o odłożeniu rakiety. Wciąż lubię tenisa. Jednak nie wiem, ile szlemów bym wygrał, gdybym grał dłużej – zakończył jeden z najlepszych tenisistów w historii.