Boris Becker surowo ocenił formę Alexandra Zvereva

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.ubitennis.net/, własne, foto: AFP

W zeszłym roku, podczas turnieju na kortach Rolanda Garrosa, Alexander Zverev doznał poważnej kontuzji. Niemiec wyleczył już uraz i powrócił do rywalizacji, ale od dłuższego czasu nie może odnaleźć formy. Obecną dyspozycję 26-latka ocenił jego słynny rodak Boris Becker.

Obecny sezon nie jest łatwy dla Alexandra Zvereva. Finalista US Open z 2020 roku regularnie występuje w turniejach, ale od dawna nie pokonał żadnego zawodnika pierwszej dwudziestki rankingu i notuje rozczarowujące rezultaty. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dotarł do półfinału w Dubaju, ale – poza tym – ma problem z osiąganiem dalekich faz zawodów. Stan ten zmartwił legendę niemieckiego tenisa, Borisa Beckera. Były zawodnik wyraził swoją opinię o młodszym koledze w podcaście nagrywanym dla stacji Eurosport:

On miał uraz niemal dwanaście miesięcy temu. To już przeszłość, a rzeczywistość jest brutalna. Tak działa sport. Sasza jest zdrowy, ale wciąż nie wrócił na swój dobry poziom. Jest wiele powodów, ale ważne, by nie szukać przyczyn w pechu czy warunkach na korcie. Wiem, że on jest wobec siebie bardzo krytyczny, więc ufam, że będzie ze sobą szczery i to zrozumie. Musi porozmawiać ze swoim teamem i solidniej potrenować. Teraz jego tenis nie wygląda tak, jak powinien.

-To prawda, że sytuacja w rozgrywkach jest dynamiczna. Nie skupiamy się już tak bardzo na „Wielkiej Trójce”, a Sasza musi pamiętać także o młodszych konkurentach. Niestety kolejne pokolenie go wyprzedziło. Nie chodzi tu tylko o Alcaraza, ale także o Sinnera, Fritza czy Rune. Kariera ma swoje etapy i – w pewnym momencie – musisz wygrać pierwszy turniej wielkoszlemowy. Rywale bowiem nie śpią, a w tourze wciąż pojawiają się nowe osoby. Alexander nie wykorzystał swojego „okienka” z różnych powodów, a teraz musi podziwiać młodszych kolegów i się od nich uczyć. Powinien zapytać samego siebie, co należy zmienić, by im dorównać – podsumował 55-latek.

Alexander Zverev wygrał łącznie 19 tytułów singlowych. Obecnie zajmuje 22 miejsce w rankingu ATP.