Legendarni bliźniacy schodzą ze sceny

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org/www.twitter.com, foto: AFP

Mike i Bob Bryanowie ogłosili zakończenie kariery tenisowej. Swoją decyzję amerykańscy bliźniacy ogłosili podczas wywiadu udzielonego New York Times.

W Nowym Jorku w 1995 zadebiutował, jak się później okazało, najbardziej utytułowany duet w męskim tenisie. Także na kortach Flushing Meadows posiadacze licznych rekordów w grze podwójnej chcieli zakończyć w tym roku karierę tenisową. Stało się jednak inaczej.

Po prostu obaj czujemy w środku, że to jest właściwy moment. W tym wieku wyjście na kort i rywalizowanie wymaga wiele pracy. Chcemy wycofać się właśnie teraz, gdy wciąż jeszcze potrafiliśmy pokazać trochę dobrego tenisa – powiedział Mike Bryan w specjalnym wywiadzie dla „New York Times”.

Jak przyznał Bob Bryana ubiegłoroczne występy były swego rodzaju tourne. W trakcie, którego chcieli się pożegnać z kibicami oraz imprezami, w których przez tyle lat występowali. – W ubiegłym roku nie występowaliśmy po prostu po to, by grać mecze i zdobywać punkty lub zarabiać pieniądze. Chodziło o to, żeby naprawdę podziękować wszystkim i po raz ostatni poczuć tę atmosferę – wyznał zwycięzca 1109 spotkań i zdobywca 119 tytułów (wszystkie osiągnięcia wspólnie z bratem). Z kolei Mike ma na koncie 1150 wygranych meczów i wygrał 125 tytułów. W czasie kontuzji brata, grał z innymi partnerami u boku.

Poza 16 tytułami wielkoszlemowymi zdobytymi wspólnie, bracia Bryan mają na swym koncie również 438 tygodni na czele rankingu deblowego oraz dziesięć tytułów deblowej pary numer jeden na zakończenie sezonu. Ponad to czterokrotnie wygrywali ATP Finals, zdobyli złoty medal Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012) oraz triumfowali w rozgrywkach Pucharu Davisa (w 2007 roku).

Opublikowany przez Bryana Brothersa Środa, 26 sierpnia 2020