Brandon Nakashima – kim jest rywal Hurkacza?

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, Tennis World, foto: AFP

W rozpoczynającym się w poniedziałek w Miami pokazowym turnieju Altec/Styslinger Tennis Exhibition wystąpi Hubert Hurkacz. Pierwszym rywalem Polaka będzie Amerykanin Brandon Nakashima. Niespełna 19-letni zawodnik jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników za oceanem.

Brandon Nakashima urodził się 3 sierpnia 2001 roku w San Diego. Aktualnie zajmuje 220. miejsce w rankingu ATP. Wśród zawodników z rocznika 2001 wyprzedza go tylko Włoch Jannik Sinner. Pierwszym znaczącym sukcesem Amerykanina było zwycięstwo w kończącym sezon turnieju ITF Junior Masters w październiku 2018 roku. W finale pokonał tam 6:2, 6:1 mistrza juniorskich Rolanda Garrosa i Wimbledonu Tsenga Chun-hsina z Tajwanu.

Po zakończeniu kariery juniorskiej Nakashima, jak wielu amerykańskich tenisistów, przystąpił do rozgrywek uniwersyteckich, jako student Uniwersytetu Wirginijskiego. College’owa kariera Nakashimy trwała jednak tylko jeden semestr. Zakończył ją z bilansem spotkań 17-5 w singlu i postanowił rozpocząć karierę profesjonalną. Jak sam przyznał, pół roku w rozgrywkach uniwersyteckich pozwoliło mu jednak przygotować się fizycznie i mentalnie na trudy profesjonalnego touru.

W lutym bieżącego roku Nakashima zadebiutował w turnieju ATP Tour. Organizatorzy zawodów w Delray Beach przyznali mu dziką kartę do drabinki głównej. Był to udany debiut, w którym Amerykanin dotarł do ćwierćfinału, pokonując Jiriego Vesely’ego i Camerona Norriego. W walce o półfinał lepszy okazał się Yoshihito Nishioka.

Turniej pokazowy w Miami będzie dla Nakashimy przygotowaniem do rozgrywek amerykańskiej ligi World TeamTennis, które startują 12 lipca. Tenisista z San Diego wchodzi w skład drużyny Chicago Smash, w której występują również znacznie bardziej rozpoznawalni Eugenie Bouchard, Evan King, Rajeev Ram i Sloane Stephens.