Bratysława. Koniec sezonu dla Majchrzaka

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał 4:6, 4:6 ze Zdenkiem Kolarem w meczu trzeciej rundy challengera w Bratysławie. Tym samym drugi polski tenisista notowany w Top 100 rankingu ATP zakończył tegoroczne występy.

Piotrkowianin w stolicy Słowacji walczył o punkty, które pozwolą bez oglądania się na innych zakwalifikować się do singlowej drabinki turnieju głównego Australian Open 2020. 24-latek zakończył rywalizację na 1/8 finału. Teraz musi czekać na opublikowanie list startowych, aby przekonać się, od jakiego etapu rozpocznie rywalizację w pierwszej lewie Wielkiego Szlema.

Czwartkowy mecz z Kolarem był trzecim spotkaniem między tenisistami. Przed dwoma laty w finale futuresa w Sopocie górą był tenisista naszych południowych sąsiadów, a w ubiegłym roku w Taszkiencie zwyciężył Polak. Pierwsza odsłona czwartkowego meczu rozpoczęła się po myśli naszego tenisisty. Majchrzak wypracował przełamanie i wyszedł na prowadzenie 3:1. Jednak nie zdołał utrzymać przewagi i przegrał kolejne cztery z pięciu rozegranych gemów. A następnie seta. Kluczowe momenty dla drugiego seta miały miejsce w trzecim gemie. Kolar wykorzystał szansę na przełamanie i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.