Bratysława. Majchrzak zagra w turnieju głównym

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak dostał się do głównej drabinki challengera w Bratysławie. Polak wygrał poniedziałkowe spotkanie drugiej rundy kwalifikacji, po tym jak jego rywal – Mikalai Haliak – skreczował w drugim secie.

Start pojedynku mocno opóźnił się z powodu opadów deszczu. Niekorzystna aura sprawiła, że tenisiści wyszli na kort dopiero po godzinie 17:00 – pierwotnie miało to być jeszcze przed południem. Mecz od początku przebiegał pod wyraźne dyktando reprezentanta Polski. Majchrzak potrzebował zaledwie 23 minut, aby zapisać otwierającego seta na własne konto. Oddał w nim Rosjaninowi zaledwie jednego gema. Najwyżej rozstawiony uczestnik kwalifikacji przełamał również na początku kolejnej odsłony spotkania. Graczom nie było jednak dane rozegranie meczu na pełnym dystansie. Przy 3:1 z perspektywy Polaka Rosjanin poddał mecz z powodów zdrowotnych.

Dzięki zwycięstwu Majchrzak pewnie przeszedł przez kwalifikacje i  zapewnił sobie miejsce w głównej drabince imprezy w stolicy Słowacji.