Wilson

Bratysława: Polacy nie przeszli eliminacji

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Niepowodzeniem zakończyły się występy polskich tenisistów w eliminacjach do challengera w Bratysławie (pula nagród 85 tys. euro). W ich finałowej fazie porażkę poniósł Piotr Gadomski, zaś pierwsze mecze przegrali Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk.

Panfil uległ w pierwszej rundzie eliminacji znakomitemu debliście Michalowi Mertinakowi 3:6, 4:6, zaś Kowalczyk uległ rozstawionemu z numerem pięć Dominicowi Thiemowi 6:7(2), 4:6.

Najlepiej z trójki Polaków spisał się Piotr Gadomski, który odniósł w Bratysławie dwa zwycięstwa, eliminując między innymi znacznie wyżej notowanego Marka Semjana 7:6(2), 7:5. W decydującym o wejściu do turnieju głównego spotkaniu Gadomski nie sprostał jednak Włochowi Riccardo Bellottiemu (339 ATP), przegrywając 6:7(6), 3:6.

Zawody w Bratysławie są najmocniej obsadzonym challengerem w bieżącym tygodniu. W drabince turnieju głównego znalazło się aż siedmiu zawodników z czołowej setki rankingu. Pierwotnie do imprezy tej zgłoszony był również Jerzy Janowicz, ale oczywiście łodzianin po fenomenalny występie w Paryżu zrezygnował z tego, jak i również innych planowanych w bieżącym roku startów.

W deblowej rywalizacji Slovak Open wystąpią jeszcze Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk. W pierwszej rundzie trafili oni na rozstawionych z numerem cztery Ivana Dodiga oraz Mate Pavicia.


Wyniki

Finały eliminacji:
Riccardo Bellotti (Włochy, 3) – Piotr Gadomski (Polska) 7:6(6), 6:3