Brisbane: Kerber za burtą, klasyk w półfinale

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Angelique Kerber niespodziewanie przegrała z Anastazją Pawliuczenkową 6:7(3), 6:7(3) i odpadła w ćwierćfinale turnieju w Brisbane. Kłopotów z awansem do półfinału nie miały za to Wiktoria Azarenka i Serena Williams, które zmierzą się w starciu o finał.

Niemka polskiego pochodzenia od początku rywalizacji w Brisbane toczyła zacięte boje, prezentując się w każdym ze spotkań poniżej swoich możliwości. Na pokonanie Anny Tatiszwili i Monici Puig to wystarczyło, ale na Pawliuczenkową – już nie.

Obie partie były niezwykle wyrównane, a ich losy zawodniczki rozstrzygały dopiero w dodatkowych gemach. Zarówno w pierwszym, jak i drugim tiebreaku lepsza była jednak Rosjanka, która po blisko dwóch godzinach gry zwyciężyła 7:6(3), 7:6(3) i awansowała do półfinału turnieju, wyeliminowując z imprezy rozstawioną z czwartym numerem Kerber.

W rewelacyjnym stylu najlepszą czwórkę zawodów osiągnęła za to Azarenka. Liderka światowego rankingu w nieco ponad godzinę rozbiła Ksenię Pierwiak, zwyciężając 6:1, 6:0.

Prawdziwy test formy przejdzie Białorusinka jednak dopiero w półfinale, albowiem w nim zmierzy się z Williams. Amerykanka w ćwierćfinale uporała się ze Sloane Stephens. Pojedynek Amerykanek po godzinie i 13 minutach zakończył się zwycięstwem faworytki 6:4, 6:3. Starcie Azarenki z Williams będzie niewątpliwie największą ozdobą zmagań w Brisbane.

Stawkę półfinalistek uzupełnia rewelacja imprezy – Lesia Curenko. Zajmująca 116. miejsce w rankingu WTA Tour Ukrainka, która w turnieju głównym występuje jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji, pokonała w ćwierćfinale Danielę Hantuchovą. Curenko w niecałe półtorej godziny zwyciężyła 6:3, 6:4 i zmierzy się z Pawliuczenkową o finał zmagań w Brisbane.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) – Ksenia Pierwiak (Kazachstan, Q) 6:1, 6:0
Serena Williams (USA, 3) – Sloane Stephens (USA) 6:4, 6:3
Anastazja Pawliuczenkow (Rosja) – Angelique Kerber (Niemcy, 4) 7:6(3), 7:6(3)
Lesia Curenko (Ukraina, LL) – Daniela Hantuchova (słowacja) 6:3, 6:4

Forbet